O masážích

 

V dnešní uspěchané době potřebuje každý jedinec aspoň na chvíli vypnout a relaxovat a jeden z vhodných a velmi příjemných způsobů jsou právě masáže. Masáže slouží k regeneraci těla, odpočinku a načerpání sil a energie. Pravidelnými masážemi můžete pro sebe udělat mnohem více, než nepravidelnými návštěvami lékaře. Avšak nezapomeňte, že masér není lékař a nenahrazuje jeho práci, někdy však pomůže mnohem více než on ...!

Masáže východního stylu, na které se zaměřuji, nejen uvolňují a regenerují svaly, ale také protahují  a uvolňují ztuhlé klouby, uvolňují zablokovanou energii,  navozují stav hluboké relaxace, harmonizují tělo i ducha a podporují samoozdravný proces organizmu.

 

Pár dobrých rad ...

 

před masáží

Máte-li zdravotní problémy či jakékoliv pochybnosti o vhodnosti masáže, poraďte se se svým lékařem. Je zcela nevhodné pít před masáží alkoholické nápoje. 2 - 3 hodiny před masáží mnoho nejezte. Před masáží se osprchujte - při masáži se pak mnohem více uvolníte a masáž bude účinnější a příjemnější. Zdravotní problémy mi prosím oznamte před masáží, abych vyloučil nevhodný typ masáže či některé techniky upravil adekvátně Vašemu zdravotnímu stavu. Máte-li k masáži jakýkoliv dotaz, položte jej ještě před masáži. Je-li to možné, vypněte mobilní telefon. Bezprostředně před masáží odložte hodinky, prsteny, řetízky a náušnice. Cítíte-li potřebu, neostýchejte se použít toaletu a to i v průběhu masáže - je mnohem lepší a příjemnější masáž přerušit a ulevit si, než s nepříjemnými pocity netrpělivě čekat na konec masáže a vůbec si ji neužít .

při masáži

Nepřemýšlejte o problémech, o tom, co vše ještě musíte udělat, co jste nestihli, nemluvte. Maximálně se uvolněte, vnímejte jen doteky a hudbu. Neostýchejte se a neváhejte mi říci, pokud náhodou pocítíte nepříjemnou bolest, pokud je Vám některý dotek z jakéhokoliv důvodu nepříjemný, pokud vyžadujete slabší nebo naopak silnější masážní tlak, pokud je Vám chladno, pokud je Vám hudba nebo její hlasitost nepříjemná. Nesnažte se mi pomáhat při manipulaci s Vašimi končetinami - tzn. pokud například pokládám Vaši nohu, nechejte ji zcela uvolněnou, celou svou vahou ležet v mé ruce, nenapínejte svaly - předejdete tak možné svalové křeči.

po masáži

Z lehátka vstávejte pomalu a opatrně, buďte si vědomi, že Vaše chodidla jsou po masáži mastná. Pár hodin po masáži se nesprchujte, nechte působit masážní oleje, mají blahodárný vliv na Vaši pokožku. Dostatečně pijte, nejlépe čistou neperlivou vodu (s citronem), zelený nebo slabý ovocný čaj - tělo potřebuje vyplavit uvolněné toxiny. Pokud možno se vyvarujte alkoholu, kávy a kouření. Nevykonávejte těžkou fyzickou práci nebo sport, máte-li možnost, relaxujte. 1 - 2 dny po masáži můžete cítit příjemnou svalovou únavu, která však rychle odezní a Vy se budete cítit svěží a plni energie.

Rozhodně uvítám, když mi po masáži sdělíte jak se cítíte, jestli bylo vše v pořádku a zda jste spokojeni.

jak často na masáž

Docela těžká otázka. A je vůbec třeba masáž opakovat? Opakování masáže rozhodně doporučuji, neboť teprve pravidelnou masáží v delším časovém období se naplno projeví její blahodárné účinky. A jak často tedy chodit? Tak to je zcela individuální a bohužel to většinou nezáleží jen na tom, jak často bychom rádi nebo jak často bychom to potřebovali, ale jaké jsou naše časové a finanční možnosti. Také záleží na tom, zdali řešíme akutní problém nebo prevenci. Obecně pak říkám, že interval najdeme na průsečíku tří faktorů - potřeby těla, časové a finanční možnosti. Když budu trochu konkrétnější, pak při akutním problému, pokud to časové a finanční možnosti dovolují, doporučuji akceptovat návrh maséra a po vyřešení problému myslím, že masáž jednou za 2-3 týdny je pro většinu z nás, kteří chceme pro sebe něco dělat, vhodná a dostupná. Ale ne každý se v tomto intervalu najde, neboť každý z nás je jedinečný a má jiné potřeby a možnosti.

Ale toto je jen můj osobní názor a jiný masér může mít samozřejmě názor zcela jiný ... pak už je jen a jen na Vás, se kterým se ztotožníte ...

a rada na závěr

Nečekejte s masáží na to, až Vás k ní dožene bolest či zdravotní problémy, přijďte včas - relaxovat a načerpat sílu a energii - je to mnohem jednodušší a hlavně příjemnější :-) !